Saskaņā ar ziņojumiem, Apple plāno ieguldīt USD 1 miljardu gadā, lai integrētu ģeneratīvo AI savā produktu līnijā

Oct 23,2023

23. oktobrī tika ziņots, ka Apple plāno ieguldīt USD 1 miljardu gadā, lai integrētu ģeneratīvo mākslīgo intelektu (AI) savā produktu līnijā.

Paaugstinoties Chatgpt, AI tērzēšanas robotam Openai un Bard, AI tērzēšanas robotu Google, gandrīz visi tehnoloģiju uzņēmumi cenšas iegūt daļu mākslīgā intelekta jomā.

Tomēr, salīdzinot ar citiem uzņēmumiem, piemēram, Openai, Microsoft un Google, Apple temps mākslīgajā intelektā, šķiet, ir lēnāks.Kad konkurenti gūst ievērojamu progresu mākslīgā intelekta tehnoloģijā, uzņēmums pamatā atrodas malā.

Bet Apple izpilddirektora Tima Kuka vadībā Apple ir atzinis ģeneratīvā mākslīgā intelekta nozīmi.Iepriekš Kuks atklāja, ka uzņēmums daudzus gadus ir pētījis ģeneratīvo AI tehnoloģiju un citus modeļus.

Tomēr straujā mākslīgā intelekta attīstība noķēra Apple no apsardzes.Kopš pagājušā gada beigām uzņēmums ir pieķēries, lai saglabātu konkurētspēju strauji attīstītajā ģeneratīvā mākslīgā intelekta jomā.

Šā gada jūlijā analītiķis, kurš jau sen bija sekojis Apple, paziņoja, ka, lai iegūtu priekšrocības konkurencē ar tādiem konkurentiem kā Openai un Google, Apple izveidoja savu ietvaru ar nosaukumu Ajax, kas tiks izmantots, lai izveidotu lielu valodas modeli (LLM) salīdzināmi ar Chatgpt un Microsoft Bing.

Mēdz teikt, ka Apple ir izstrādājis tērzēšanas robotu, kas līdzīgs Chatgpt, izmantojot Ajax, un uzņēmuma inženieri to dēvē par “Apple GPT”.Šis tērzēšanas robots var apkopot tekstu un atbildēt uz lietotāju jautājumiem, un Apple darbinieki tam var piekļūt, izmantojot internetu.Tomēr nekas neliecina, ka uzņēmums plāno sākt šo produktu sabiedrībai.

Saskaņā ar ziņojumiem, Apple ir izveidojis daudzas mašīnu apguves funkcijas saviem pakalpojumiem, izmantojot AJAX, kas ir ieviesti Apple Maps, Siri un noteiktos meklēšanas rīkos.

Šā gada septembrī tika ziņots, ka Apple plāno integrēt lielās valodas modeli Siri, ļaujot lietotājiem izmantot balss palīgu sarežģītu uzdevumu veikšanai, piemēram, Siri uzņemt virkni fotoattēlu, pārveidot tos animētos attēlos unpat nosūtīt tos uz kontaktiem.Paredzams, ka šī funkcija tiks atklāta iOS 18.

Pagājušajā nedēļā Haitong International Securities analītiķis Džefs Pu paziņoja, ka Apple plāno sākt lietot ģeneratīvo mākslīgā intelekta tehnoloģiju iPhone un iPads jau 2024. gada beigās.

Saskaņā ar ziņojumu, ja tas tiek veikts, kā plānots, Apple var palaist ģeneratīvas AI funkcijas, sākot no iOS 18 un iPad OS 18, taču tas, kā tā izmanto šo tehnoloģiju, vēl ir jānovērtē.

Turklāt tiek ziņots, ka Apple arī pēta ģeneratīvā mākslīgā intelekta integrāciju tādos izstrādes rīkos kā Xcode, kas var palīdzēt izstrādātājiem ātrāk izstrādāt Apple platformas lietojumprogrammas.Turklāt uzņēmums apsver arī jaunu mākslīgā intelekta funkciju nodrošināšanu Apple Music un tās produktivitātes lietojumprogrammām.
Produkts RFQ