SAI mikroelektronika: Automobiļu mikroshēmu ražošanas līnijas iegūšana ir aizliegta Vācijas Federālā ekonomisko lietu ministrija un klimata rīcība

Nov 10,2022

Sai Microelectronics publiskoja paziņojumu, ka 2022. gada 9. novembra vakarā uzņēmums un tā vietējie un ārvalstu meitasuzņēmumi saņēma oficiālo lēmumu dokumentu no Vācijas Federālās ekonomikas lietu un klimata darbības, aizliedzot Zviedrijai Silex iegūt Vācijas Fab5 iegādi. Aizlieguma dēļ šo iegādes darījumu, kam vajadzēja beigties, nevar turpināt un pabeigt. Darījumā iesaistītās puses analizēs Vācijas Federālās Ekonomikas ministrijas un klimata rīcības lēmumu dokumentus un izlems par turpmākām darbībām, kas jāveic vēlāk.

Sai Microelectronics norādīja, ka uzņēmums dziļi nožēlo Vācijas Federālās ekonomikas ministrijas un klimata rīcības galīgo oficiālo lēmumu. Uzņēmums arī turpmāk būs optimistisks un piešķirs nozīmi auto mikroshēmu nozarei un ar to saistīto biznesa izkārtojumu.

Tiek ziņots, ka 2021. gada 14. decembrī SAI Microelectronics oficiāli paziņoja, ka tā pilnībā piederošajam meitasuzņēmumam Silex Microsystems AB no Zviedrijas un Elmos Semiconductor SE no Vācijas parakstīja kapitāla pirkšanas līgumu. Zviedrija Silekss plāno iegādāties aktīvus, kas saistīti ar Elmos Automobile Chip ražošanas līniju par 84,5 miljoniem eiro (ieskaitot 7 miljonus eiro darbu).

2022. gada janvārī Zviedrija Silex iesniedza šī iegādes darījuma pieteikumu FDI (ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem) Vācijas Federālajai ekonomikas lietu un klimata rīcībai. Kopš tā laika Zviedrijas Silekss un Vācijas Elmoss ir cieši kontaktējušies ar Vācijas Federālo ekonomisko lietu un klimata rīcību. Šis intensīvais pārskatīšanas process ilga apmēram 10 mēnešus.