Google sadarbojas ar Skywater, lai izstrādātu atvērtā koda dizaina plūsmu 90nm mezglam

Aug 01,2022

American Wafer Foundry Company Skywater nesen paziņoja, ka ir saņēmis 15 miljonu dolāru finansējumu no ASV Aizsardzības departamenta, lai izstrādātu atvērtā pirmkoda projektēšanas procesu savai 90-nanometru procesa platformai. Skywater sadarbosies ar Google, lai virzītu šo projektu.

Skywater prezidents un izpilddirektors Tomass Sondermans sacīja, ka ASV militārais finansējums un partnerība ar Google pavērs ceļu savai 90NM procesa platformai, lai izveidotu savienojumu ar atvērtā koda kopienu un nodrošinātu komerciālu apjoma pieteikumus.

Saskaņā ar sabiedrības informāciju Skywater Sky90-FD procesa risinājums radās, pārveidojot zinātnisko pētījumu rezultātus no Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta Linkolna laboratorijas. Uzņēmums ir sadarbojies ar Google 2020. gadā un paziņojis par atvērtā pirmkoda 130-nanometru procesa platformu. Izmantojot šo procesu ar nosaukumu Open MPW Shuttle for Project, izstrādātāji var izmantot atvērtā koda PDK, lai iesniegtu mikroshēmu dizainu, un Google sedz lentes izmaksas, piemēram, masku ražošanu.