Novērst izspiešanos aizmugurē? Apple iPhone 15 sērija būs aprīkota ar Sony jaunāko attēlu sensoru

Nov 29,2022

Saskaņā ar Nikkei ķīniešu vietni, iPhone 15 Pro sērijas modelis, kuru Apple palaidīs nākamgad, tiks aprīkots ar Sony jaunāko attēlu sensoru. Tiek ziņots, ka ierīce var radīt labāku attēlveidošanas kvalitāti un augstāku dinamisko diapazonu un labi uztvert sejas detaļas pat spēcīgā fona apgaismojuma vidē.

Tiek ziņots, ka Sony jaunās paaudzes attēla sensors ir dubultojis katra pikseļa piesātinājuma signāla līmeni. Sensors noteiktos iestatījumos var uztvert vairāk gaismas un samazināt pārmērīgu ekspozīciju vai nepietiekamu ekspozīciju, padarot viedtālruņa kameru piemērotāku portretu fotografēšanai, pat ar spēcīgu fona apgaismojumu.

Sony Semiconductor Solutions ir izstrādājis jaunu attēla sensoru, kas tiks ražots savā Nagasaki rūpnīcā un sāka piegādāt Apple un citus viedtālruņu ražotājus. Liela pasūtījuma iegūšana no Apple var dot Sony konkurences priekšrocības augstas izšķirtspējas fotogrāfijas tehnoloģijā, izdarot spiedienu uz galveno konkurentu Samsung elektroniku. Komponentu ražotāja izpilddirektors sacīja, ka "situācija var mainīties gadā vai divos".

Saskaņā ar Lielbritānijas analīzes uzņēmuma OMDIA datiem Sony pagājušajā gadā veidoja 44% no CMOS attēlu sensoru pasaules daļas, bet Samsung ierindojās otrajā vietā ar tikai 18,5%. Bet Sony daļa pēdējos gados ir samazinājusies. 2020. gadā sakarā ar spriedzi starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Ķīnu Sony zaudēja biznesa kontaktus ar Ķīnas viedtālruņu ražotājiem.

Šā gada maijā Sony paziņoja, ka plāno piedāvāt 900 miljardus jenu (apmēram 6,46 miljardus dolāru) kapitāla izdevumus attēla sensoriem trīs gadu laikā līdz 2023. fiskālajam gadam, palielinot iepriekš plānoto skaitli par 200 miljardiem jenu. Nagasaki rūpnīcā grupa paplašina savu jaunāko rūpnīcu, kas pagājušajā gadā sāka darboties.

Ir vērts atzīmēt, ka tiek ziņots, ka iPhone 15 ieviesīs periskopu kameru, tas ir, izmantojot saliekamo kameru sistēmu, priekšrocība ir samazināt kameras daļas izspiešanos. Jaunais Sony sensors, ko aprakstījis Nikkei, var būt platleņķa kamera, un Apple parasti savu platleņķa objektīvu iestatīs kā galveno iPhone kameru. Sony Image procesora ieviešana iPhone 15 sērijā atstās vairāk vietas starp objektīvu un sensoru, izmantojot saliekamo kameru sistēmu, nodrošinās labāku optisko tālummaiņu viedtālrunim un samazina kameras izspiešanos tālruņa aizmugurē.
Produkts RFQ