Nīderlandes amatpersonas atkārtoja, ka viņi akli neatbilst ASV eksporta kontroles pasākumiem pret Ķīnu

Nov 23,2022

Pēc Bloomberg teiktā, Nīderlandes tirdzniecības ministrs Lieje Schreinemacher nesen sacīja, ka Nīderlande aizstāvēs savas nacionālās drošības un ekonomiskās intereses, pārdodot mikroshēmu aprīkojumu Ķīnai. Tas vēl vairāk pierāda, ka Nīderlande atteicās ievērot pēc tam, kad Amerikas Savienotās Valstis vienojās, ka Nīderlandei vajadzētu veikt tos pašus mikroshēmas kontroles pasākumus pret Ķīnu.

Schreinemacher sacīja, ka Nīderlande pieņems savu lēmumu par ASML mikroshēmu aprīkojuma pārdošanu Ķīnai tirdzniecības noteikumu sarunās ar Amerikas Savienotajām Valstīm un citiem sabiedrotajiem. "Ir svarīgi, lai mēs aizstāvētu savas intereses - mūsu nacionālās drošības un ekonomiskās intereses. Ja mēs to ievietojam ES grozā un sarunājamies ar Amerikas Savienotajām Valstīm, gala rezultāts ir tāds, ka mēs nosūtām dziļo UV litogrāfijas mašīnu uz Amerikas Savienotajām Valstīm, Mūsu situācija būs sliktāka. "

Schreinemacher pagājušās piektdienas intervijā sacīja, ka Nīderlande pilnībā nekopēs Amerikas Savienoto Valstu pasākumus un pats veiks novērtējumu pēc konsultācijām ar Amerikas Savienotajām Valstīm, Japānu un citiem sabiedrotajiem.

Saskaņā ar datiem ASML tika dibināts 1984. gadā, un tagad tagad ir vairāk nekā 35000 darbinieku. Kā pasaules līderis fotolitogrāfijas tehnoloģijas jomā, ASML šobrīd pieder vairāk nekā 60% no globālās fotolitogrāfijas tirgus daļas, un tas ir arī vienīgais ražotājs pasaulē, kas var piegādāt EUV (ārkārtīgi ultravioletā) fotolitogrāfiju progresīviem procesiem 7 nm un zemāk. Tāpēc Nīderlande būs zinātnes un tehnoloģijas kara atslēga.

Saskaņā ar ASML 2021. gada gada finanšu pārskatu, Ķīnas cietzeme ir kļuvusi par trešo lielāko tirgu, kas veido 14,7% no tā globālā apgrozījuma 2021. gadā (t.i., 2,7 miljardi eiro). 2021. gadā Ķīnas cietzemes sūtījumi veidoja 16% no tā globālajiem sūtījumiem. Nīderlande cer saglabāt Ķīnu par galveno tirgu.
Produkts RFQ